• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка безпеки

Методичні рекомендації в допомогу учасникам навчально-виховного процесу

Лист Міністерства № 1/9-497 від 17.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів"

Лист Міністерства № 1/9-503 від 18.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу"

Наказ МОН України від 01.06.2010 за №521 «Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах»

“Про використання Методичних матеріалів ”Вимоги безпеки для учнів під час канікул” лист МОН від 26.05.2014 № 1/9-266

Лист департаменту освіти, науки, молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації від 30 травня 2014 року № 2330/04-02/01-01-16 "Про інструктивно-методичні матеріали "Підготовка загальноосвітнього навчального закладу до нового навчального року з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності"

Про використання Методичних матеріалів ”Вимоги безпеки для учнів під час канікул” лист МОН від 26.05.2014 № 1/9-266

Лист департаменту освіти, науки, молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації від 30 травня 2014 року № 2330/04-02/01-01-16 "Про інструктивно-методичні матеріали "Підготовка загальноосвітнього навчального закладу до нового навчального року з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності"

Забезпечення комплексної безпеки в Казанківській гуманітарній гімназії

/Files/images/abetka_bezpeki/i (10).jpgКомплексна безпека освітнього закладу - це сукупність заходів освітнього закладу, здійснюваних у взаємодії з органами місцевого самоврядування правоохоронними структурами, іншими допоміжними службами та громадськими організаціями, забезпечення його безпечного функціонування, а також готовності співробітників і учнів до раціональних дій у надзвичайних ситуаціях. Безпека гімназії є пріоритетною в діяльності адміністрації гімназії та педагогічного колективу. Об'єктом цієї діяльності є: охорона праці, правила техніки безпеки, цивільна оборона, заходи з попередження терористичних актів та контролю дотримання вимог охорони праці. Безпека гімназії включає всі види безпеки, в тому числі: пожежну, електричну, вибухонебезпечність, небезпека, пов'язану з технічним станом довкілля.
Реалізація перелічених вище завдань здійснювалася в наступних напрямках:
- Захист здоров'я та збереження життя;
- Дотримання ТБ учнями та працівниками гімназії;
- Навчання гімназистів методам забезпечення особистої безпеки і безпеки оточуючих.

З метою забезпечення пожежної безпеки в гімназії проводяться наступні заходи:

/Files/images/abetka_bezpeki/i (11).jpg1. В гімназіїі розроблені та затверджені наступні документи з пожежної безпеки:
а) плани, інструкції:
- Інструкція щодо забезпечення пожежної безпеки в Казанківській гуманітарній гімназії;
- Інструкція по застосуванню і технічного обслуговування вогнегасників переносних порошкових марки ВП-5. ВП-9;
- Інструкція щодо заходів протипожежної безпеки при проведенні новорічних ялинок;
- Інструкція про порядок дії сторожів Казанківської гуманітарної гімназії у разі виникнення пожежі.
б) накази:
«Про призначення відповідальних осіб за пожежну безпеку, встановлення протипожежного режиму";
" Про призначення відповідальних осіб за техногенну безпеку і цивільний захист";
«Про протипожежний режим Казанківській гуманітарній гімназії» на підставі якого:
- Заборонено куріння в усіх приміщеннях установи та на прилеглій території;
- Заборонено спалювання сміття, сухої трави та опалого листя на території гімназії;
- Заборонено зберігання легкозаймистих та горючих рідин (фарб, лаків, розчинників тощо);
- При проведенні тимчасових вогневих (електрозварювання, газозварювання) і інших пожежонебезпечних робіт люди з будівлі гімназії виводяться, забезпечується місце проведення цих робіт вогнегасниками, запасом води, іншими первинними засобами пожежогасіння. Після закінчення таких робіт ретельно оглядається місце їх проведення на відсутність вогнищ загоряння;
«Про проведення інструктажів з пожежної безпеки»;
«Про затвердження плану роботи із забезпечення пожежної безпеки»;
2. Уточнено схеми евакуації дітей і персоналу на поверхах (по дві схеми на поверсі біля виходів на сходи).
3. Щодня перевіряються евакуаційні виходи.
4. Постійно проводиться перевірка наявності та справність засобів пожежогасіння.
5. Проведено два навчальних тренування з евакуації педагогічних працівників та учнів, (квітень, листопад) при виникненні пожежі.
6. Перед проведенням масових заходів гімназії проводиться перевірка протипожежного стану гімназії на відповідність вимогам безпеки, з проведенням інструктажу з пожежної безпеки відповідальних осіб за проведення заходів з масовим перебуванням людей.
7. Проведено інструктаж всіх співробітників і дітей про заходи пожежної безпеки з реєстрацією інструктажів в журналі.
8. З новоприбулими співробітниками проведено вступний інструктаж з ПБ.
9. На першому поверсі є стенд з правилами пожежної безпеки.
10. Забезпечується дотримання правил пожежної безпеки при проведенні загальногімназійних заходів, вечорів, Новорічних свят.

З метою забезпечення електробезпеки в школі проведені наступні заходи:

/Files/images/abetka_bezpeki/i (12).jpg

В гімназії розроблені та затверджені наступні документи з електробезпеки:
а) інструкції:
 • "Інструкція з електробезпеки в Казанківській гуманітарній гімназії".
б) накази:
 • «Про призначення відповідального за електрогосподарство установи»;
 • «Про затвердження плану заходів з електробезпеки»;
 • «Про посилення контролю за дотриманням правил користування електроприладами»;
 • Застосування електронагрівальних приладів допускається за наявності письмового дозволу директора школи на їх використання.

З метою забезпечення антитерористичної безпеки в Казанківській гуманітарній гімназії та прилеглій території

/Files/images/abetka_bezpeki/i (13).jpg

Керуючись положеннями «Про боротьбу з тероризмом», в в КЗШ № 68 видано наказ «Про організацію пропускного режиму в Казанківській гуманітарній гімназії », на підставі якого: - Доступ на територію і в приміщення освітнього закладу вчителів, обслуговуючого персоналу, учнів і їх батьків, інших відвідувачів здійснюється відповідно до Положення пропускного режиму в Казанківській гуманітарній гімназії;
- Відвідування Казанківської гуманітарної гімназії під час навчальних занять заборонено. Пропуск відвідувачів дозволяється тільки після закінчення уроків.
- У разі виклику батьків учнів в освітньому закладі, педагогічний працівник робить запис в журналі на вахті із зазначенням дати і часу прибуття батьків.
- Проводиться обхід території освітнього закладу сторожами та технічними робітниками щодня перед початком навчального процесу, під час перерви і після закінчення занять;
- При необхідності огляд території та приміщень Казанківської гуманітарної гімназії здійснюється за прискореним графіком;
- Всі учні і працівники гімназії пройшли інструктаж з антитерористичної безпеки, про що зроблено запис у журналі проведення інструктажу з антитерористичної безпеки;
- Проїзд технічних засобів та транспорту для прибирання території та евакуації сміття, завезення матеріальних засобів і продуктів здійснюється під строгим контролем.
Практичні заходи щодо запобігання актів тероризму в освітньому закладі та на його території:
 • Перегляд відеопродукції циклу «Антитерор» Школа безпеки (на 2-х дисках), за програмою курсу ОБЖ в 5,9-11классах;
 • Запасні виходи закриті і опечатані;
 • Контролюється видача ключів від навчальних приміщень педагогам і здача ключів після закінчення занять.
Таким чином, в Казанківській гуманітарній гімназії з метою забезпечення безпеки дітей і персоналу гімназії в разі виникнення НС систематично проводяться навчальні евакуації дітей і співробітників. У гімназії розроблений план евакуації на випадок надходження загрози вибуху, виникнення НС. До плану евакуації розроблені інструкції персоналу, адміністрації та вчителям на випадок НС. У директора гімназії є інструкція із забезпечення безпеки та антитерористичної захищеності співробітників і дітей в умови повсякденної діяльності і пам'ятка директору щодо заходів захисту дітей і співробітників.
Взаємодія гімназії з питань безпеки з правоохоронними органами, аварійними і екстреними службами здійснюється керівництвом гімназії по телефонам, що знаходяться на посту чергового та при особистих зустрічах при необхідності. При проведенні масових заходів пост чергового посилюється співробітниками та адміністрацією гімназії.
Одним з найважливіших напрямків діяльності адміністрації гімназії щодо її реалізації є забезпечення охорони праці та техніки безпеки.

Заходи з організації роботи з охорони праці:

/Files/images/abetka_bezpeki/34.jpgВ гімназії розроблено та затверджено:

а) плани, інструкції;
б) накази: «Про охорону праці та дотримання правил техніки безпеки», на підставі якого:
- Призначено відповідальні особи за організацію роботи з охорони праці та дотримання правил техніки безпеки погімназії і по кабінетах;
- Призначено відповідальні особи за проведення інструктажів по гімназії;
Згідно з планом роботи з охорони праці проводятьсяі наступні заходи:
1. Підготовка гімназії до нового навчального року. Перевірка справності інженерно-технічних комунікацій, обладнання і застосування заходів щодо приведення їх у відповідність з діючими стандартами, правилами і нормами з охорони праці.
2. Затвердження посадових інструкцій з охорони праці щодо забезпечення безпеки життєдіяльності для педагогічного колективу та інструкцій з охорони праці для працюючих і службовців освітнього закладу.
3. Призначення наказом відповідальних осіб за дотриманням вимог охорони праці в навчальних кабінетах, спортзалі.
4. Забезпечення виконання директивних і нормативних документів з охорони праці, приписів органів управління освітою, державного нагляду і технічної інспекції праці
5. Вимірювання опору ізоляції електроустановок та електропроводки, заземлювальних пристроїв.
6. Навчання та перевірка знань з охорони праці педагогічних працівників.
7. Контроль за справністю обладнання в харчовому блоці, їдальні.
8. Контроль за організацією харчування, асортиментом продуктів, створенням умов для якісного приготування їжі в їдальні.
9. Перевірка наявності (оновлення) інструкцій з охорони праці та наочної агітації в кабінетах інформатики та ОБЖ.
10. Контроль за безпекою використовуваних в освітньому процесі обладнання, приладів, технічних і наочних засобів навчання.
11. Контроль за санітарно-гігієнічним станом навчальних кабінетів, спортзалу, житлових та інших приміщень, а також їдальні відповідно до вимог норм і правил безпеки життєдіяльності
12. Розробка і періодичний перегляд інструкцій з охорони праці.
13. Забезпечення безпеки учнів при організації екскурсій, вечорів відпочинку, дискотек та інших позашкільних заходів.
14. Включення до колективного договору (угода) питань з охорони праці.
15. Підведення підсумків виконання угоди з охорони праці.
16. Проведення водного інструктажу з охорони праці знову вступаючим на роботу особами. Оформлення проведення інструктажу в журналі
17. Інструктаж на робочому місці з працівниками освітнього закладу. Оформлення проведення інструктажу в журналі
18. Інструктажі на робочому місці (первинні та періодичні) технічного та обслуговуючого персоналу.
19. Проводяться розслідування шкільних травм під час навчально-виховного процесу за формою Н-2, виявлялися причини та вживалися заходи щодо їх усунення.
20. Проводились заходи щодо охорони зору.
21. Вивчення питань електробезпеки, за програмою курсу ОБЖ в 5,9-11классах.
22. Інструктаж про правила безпеки в кабінеті інформатики.
23. Навчання правилам дорожнього руху, поведінки на вулиці, на воді, пожежної безпеки. Організація та проведення конкурсів малюнків, вікторин з даних питань.
Поняття «охорона освітньої установи» включає в себе:
 • Організацію фізичної охорони;
 • Питання забезпечення пропускного режиму на територію і в приміщення школи;
 • Інженерно-технічне оснащення охоронної діяльності щодо забезпечення безпеки освітнього закладу.

З метою попередження дорожньо - транспортного травматизму проведені наступні заходи:

/Files/images/abetka_bezpeki/img_13356.jpg

В гімназії розроблені та затверджені:

а) плани, інструкції:
- План заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму;
- Інструкція по правилам дорожньо-транспортної безпеки;
б) накази:
- «Про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму».

Таким чином, в Казанківській гуманітарній гімназії ведеться велика робота по створенню безпечних умов збереження життя і здоров'я учнів і працівників, а також матеріальних цінностей гімназії від можливих нещасних випадків, пожеж, аварій та інших надзвичайних ситуацій. Весь наш педагогічний колектив, конкретно кожен вчитель на уроках і поза ними є гарантом безпеки дитини під час навчального процесу.

Кiлькiсть переглядiв: 507

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031