/Files/images/psiholog/26238980_536342926729345_572436052364543990_n.jpg/Files/images/psiholog/26239019_536344046729233_473906479935915443_n.jpg/Files/images/psiholog/26804974_536344076729230_1677557612197651990_n.jpg/Files/images/psiholog/26733844_536344126729225_6383969134667237511_n.jpg/Files/images/psiholog/26733852_536344186729219_1094592473376608918_n.jpg/Files/images/psiholog/26814524_536344253395879_8144376643418726688_n.jpg/Files/images/psiholog/26230956_536344280062543_8996160409693469000_n.jpg

18 цікавих фактів про поведінку людини

1. Люди з високим рівнем тестостерону отримують насолоду від гніву інших.
2. Люди прагнуть принизити інших, коли невпевнені в собі. Піддослідні, яким сказали, що вони погано пройшли тест на IQ, висловлювали більше національних і релігійних упереджень, ніж ті, кому повідомили про високі результати.
3. При цьому люди щиро впевнені, що їх негативна думка про інших щира і не має ніякого зв'язку з їх нижчою думкою про себе. Приниження інших допомагає відновленню самооцінки.
4. На поведінку людей впливають тілесні відчуття. Наприклад, є стійка асоціація між відчуттям важкості і «важливістю», «серйозністю», «вагомістю». Люди оцінювали людину як більш серйозну і стабільну, якщо її резюме подавалося у важкій папці, і навпаки.
5. Точно так само відчуття жорсткості і твердості робить людей негнучкими. Сидячі на жорстких стільцях люди були більш непоступливі в переговорах. Відчуття жорсткої поверхні викликає в людях відчуття складності у відносинах між людьми, а холод тісно пов'язаний з почуттям самотності.
6. Люди схильні робити аморальні вчинки чи не виконувати чиєсь прохання про допомогу, якщо для цього не треба прикладати зусиль або не доведеться відмовляти людині безпосередньо.
7. Однак більше людей ведуть себе «як годиться», якщо вони мають прийняти моральне рішення на очах у когось. У прямому проханні про допомогу, про пожертву або про збір підписів відмовляють рідше.
8. Брехня вимагає великих ментальних зусиль. Людині одночасно доводиться утримувати в голові брехню - щоб її говорити, і правду - щоб її приховувати. У результаті вона вимовляє простіші пропозиції і гірше справляється з завданнями на кмітливість.
9. Коли за людьми спостерігають, вони ведуть себе краще. Причому ілюзія спостереження працює теж. Досить було повісити фотографії очей в їдальні самообслуговування, щоб більша кількість людей стали прибирати за собою посуд.
10. Приваблива зовнішність може легко ввести в оману. Люди схильні більш довіряти зовнішності, ніж щирості. Навіть професіонали вважали чесними брехунів з хорошими манерами в 86% випадків.
11. Зовнішність відіграє величезну роль навіть у голосуванні і виборі політиків. Виборці роблять висновок про компетентність політиків з виразу обличчя і фізичної привабливості. Зрозуміло, неусвідомлено.
12. Більш успішних і багатих вважають більш розумними, мудрими і т.д., і навпаки. І часто люди схильні думати, що ті, хто домігся успіху, і ті, на чию долю випали страждання, заслуговували це.
13. Щасливіший не той, у кого грошей багато, а той, у кого більше, ніж у сусіда. Частково на цьому ґрунтується і незадоволеність великими грошима. Люди постійно порівнюють себе з сусідами. Розбагатівши, вони починають обертатися в нових колах, де у людей грошей ще більше, і підніматися над оточуючими нелегко.
14. Гнів посилює в людях бажання володіння. Люди докладають більше зусиль для отримання об'єкта, який асоціюється у них з сердитими особами. Раніше це вважалося тільки властивістю позитивних емоцій.
15. Чим складніше рішення, яке необхідно прийняти, тим більше люди схильні залишати все, як є. Якщо в магазині занадто великий вибір і люди не можуть відразу визначити, який з товарів кращий, вони підуть без покупки.
16. Коли люди відчувають, що не контролюють те, що відбувається, вони схильні бачити неіснуючі закономірності в незв'язаних між собою картинках і вірити в теорії змови.

Вплив темпераменту на привабливість

Швейцарські косметологи виявили прямий зв’язок між характером людини і її зовнішніми даними. І зробили обнадійливі висновки: красу можна виробити як силу волі, наполегливість та інші якості.
Відомо, що "чистих" типів темпераменту в природі не існує. У кожної людини присутня комбінація рис, притаманних і холерику, і сангвініку, і меланхоліку, і флегматику. І лише домінуючі якості визначають її тип.
Із чотирьох типів темпераменту найкращим вважається сангвінік. Гнучка нервова система, приємний характер і вроджений оптимізм - все це складає певний буфер, який захищає психіку від можливих потрясінь. Але, виявляється, бути сангвініком - це не лише відображати життєлюбство і відкритість... Вчені виявили, що сангвініки схильні до зовнішньої привабливості. Їм властиві позитивне ставлення до себе, самоповага і впевненість у своїх силах. Такий перелік якостей створює менше проблем в особистому житті і кар’єрному рості. Любов і самореалізація - от головні умови при яких звичайні зовнішні дані перетворюються в особливо привабливі.
Знаючи про це, можна свідомо формувати і удосконалювати в собі ті риси характеру, які сприяють розквіту зовнішньої краси. І ціленаправлено впливати на негативні риси, які провокують наш "непривабливий" вигляд чи естетичні недоліки...
Фізіогномісти прийшли до такого висновку, що недоліки зовнішності мають корені в характері особистості. Жінка з холеричним типом темпераменту страждає обезводненням шкіри, варикозним розширенням вен і "дряблістю" м"язів. У дами-флегматика більше шансів зустрітись з такими проблемами, як целюліт, зайва вага, випадіння волосся чи припухлостями. Меланхолічний склад характеру нерідко пов’язаний із надмірною активністю сальних залоз, ожирінням і атонічністю шкіри. І, навіть, сангвініки не застраховані від проблем з шкірою. Через надмірну кількість мінералів у шкірі колір обличчя може бути нерівномірним.
Проте, те що запрограмоване природою, не обов’язково повинно бути законом вашого вигляду. Ми в змозі працювати над собою, вносити корективи, змінюючи ставлення до себе і до оточуючого світу. Тож творіть красу своїми руками!!!

Обійми мене

Як часто ви обіймаєтесь? Таке просте, здавалось би, запитання часто ставить нас у тупик. Особливо, коли ми одружені не перший рік, або, навпаки, давно не мали любовних пригод... Та хіба обійматись можна лише з тими,хто займає почесне місце коханих? Звичайно,ні. А важливість таких "процедур" є просто неоціненною! Для того, щоб вас переконати, ось декілька цікавих фактів про обійми.
  • Люди, які "недоотримали" обіймів у дитинстві , виростають замкнутими і невпевненими у собі.
  • Дружні обійми стимулюють імунітет і підвищують рівень окситоцину - гормону, який знімає відчуття тривоги, самотності і нормалізує кров’яний тиск.
  • Ніжна дружба дівчат-підлітків, яка проявляється у поцілунках і обіймах, є репетицією майбутніх стосунків з протилежною статтю.
  • Існує версія, що звичай обійматись при зустрічі виник із необхідності перевірити чи не захована зброя за пазухою у потенційного ворога.
  • Найчастіше обіймаються європейці, найрідше - американці.
  • Італійці підрахували, що для того, щоб почувати себе щасливою, людина повинна обійматися з кимось як мінімум 8 разів на день.
  • А в клінічній психології, навіть, є розділ, об’єктом вивчення якого - обійми!
Тож, хоч асвято обіймів святкується у світі 21 січня, його можна влаштовувати собі щодня. Спробуйте і вам обов’язково сподобається!!!

Дещо про емоції

Світ емоцій - необ’ємний і багатогранний. Стільки, скільки відтінків кольорів може розпізнати людське око, стільки емоцій може пережити людське серце...
Щожтакеемоції? Емоції — це психічне відображення у формі переживання життєвого смислу явищ і ситуацій. В емоційних переживаннях відбивається життєва значущість інформації. Якщо предмети чи явища задовольняють потреби людини або полегшують задоволення їх, то в неї виникають позитивні емоції, якщо ні — негативні.
Люди відрізняються своїм сприйняттям світу і, відповідно, відрізняються рівнем емоційності. Проте різні емоції в той чи інший момент свого життя переживає кожна людина, вони і визначають поведінку людини, забезпечують енергетичну основу її діяльності. У людини, яка відчуває, наприклад, скорботу, гнів, радість, інші емоційні переживання, відбуваються різні зміни не лише в діяльності внутрішніх органів, а й у зовнішньому вигляді (міміка, пантоміміка тощо). Змінюється вираз обличчя, голос. Через виразні рухи і дії, як правило, розкривається почуттєва сфера особистості.
Страх- емоція, що виникає в ситуаціях загрози біологічному або соціальному існуванню людини і спрямована на джерело справжньої або уявної небезпеки. Індивід у психологічному стані страху, як правило, змінює свою поведінку. Страх у людини викликає депресивний стан, неспокій, прагнення уникнути неприємної ситуації, іноді паралізує її діяльність. Якщо джерело небезпеки є невизначеним або неусвідомленим, стан, що виникає, називається тривогою. Під впливом страху в людини виникають вегетативні дисфункції, з'являється своєрідний вираз обличчя. У випадках, коли страх досягає сили панічного страху, жаху, він здатний нав'язати стереотипи поведінки (втеча, заціпеніння, захисна агресія). Неадекватні реакції страху спостерігаються при різних психічних захворюваннях (фобії).
Настрій - відносно тривалий, стійкий психічний стан помірної або слабкої інтенсивності, що виявляється як позитивний або негативний емоційний фон психічного життя індивіда. Настрій може бути радісним або сумним, бадьорим або пригніченим. Джерелом виникнення того чи іншого настрою є, як правило, стан здоров'я або становище людини серед людей. Разом з тим настрій, у свою чергу, впливає на ставлення людини до свого оточення: неоднаковим воно буде у радісному настрої і, наприклад, у пригніченому.
Пристрасть - це сильне, стійке всеохоплююче почуття, яке домінує над іншими спонуками людини і призводить до зосередження на предметі пристрасті всіх її сил і поривань. Причини формування пристрастей різні. Вони можуть визначитися усвідомленими ідейними переконаннями, виходити з тілесних потягів. Пристрасть нерідко є рушійною силою великих справ, подвигів, відкриттів. У медицині багато прикладів, коли в ім'я врятування людини, з метою вивчення тяжких захворювань та розробки методів боротьби з ними лікарі проводили досліди на собі.
Афект - сильний і відносно короткочасний емоційний стан, пов'язаний з різкою зміною важливих для суб'єкта життєвих обставин; характеризується яскраво вираженими руховими виявами та змінами у функціях внутрішніх органів.
Співчуття — це певною мірою своєрідна екранізація (поглинання) почуттів іншого на свою духовну сферу. Співчувати — значить відчувати іншого всім своїм єством. Співчуття починається з факту нашої присутності, інколи мовчазної.

Нехай у вашому житті буде побільше позитивних емоцій!!!

/Files/images/psiholog/26730763_538195993210705_1901087639344970401_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 679