У режимі гімназії велике значення надається організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів./Files/images/1392577294_7khh8qg13ag.jpg

В гімназії розроблені комплексно-цільові заходи організації і розвитку харчування учнів, якими передбачено:
- зміцнення матеріально-технічної бази їдальні;
- удосконалення різноманітності раціону харчування;
- виховання культури прийому їжі;
- пропаганда здорового способу життя.
В гімназії організовано гаряче харчування учнів за рахунок батьківських коштів. Діти пігових категорій харчуються безкоштовно.
Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл.
Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. В гімназії режим харчування учнів тісно пов’язані із режимом дня. Обід о 12 год після четвеотого уроку. Учні, що проживать в пригімназійному готелі, харчуються чотири рази ( сніданок, обід, підвечірок, вечеря. Повноцінне харчування допомагають активному режиму дня учнів.
Харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню. Перспективне меню складається з урахуванням сезонності (на зимово-весняний і літньо-весняний періоди року) та наявність сезонних продуктів, свіжий овочів, фруктів, ягід або консервованих фруктів, сухофруктів, квашених овочів, соків, варення.
Питання організації харчування знаходиться на контролі ради школи, адміністрації та керівництва.

Фінансове забезпечення харчування учнів

За рахунок бюджетних асигнувань здійснюється харчування дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечених сімей.
Витрати, пов’язані з харчуванням учнів, визначаються на основі встановлених норм харчування, кількості учнів, що належать до пільгової категорії й отримують харчування за рахунок загального фонду бюджету, а також кількості днів харчування.
Для визначення грошової вартості одноразового харчування одного учня слід скористатися нормами харчування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591 (далі — Постанова № 1591). Оскільки ці норми наведені у грамах, то розраховувати їх потрібно у грошовому вираженні.
Джерелом фінансування харчування учнів непільгових категорій є кошти батьків.
Для оформлення безкоштовного харчування учнів пільгових категорій батьки або особи, які їх замінюють, на ім’я керівника навчального закладу подають такі документи:
• заяву;
• копію посвідчення або довідку, що підтверджує соціальний статус дитини.

/Files/images/novini/11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 901